| Connection | 2 m. fixed cable |
|---|---|
| Housing | 11x31x19mm |
| Sealing class | |
| Features | Laser emission, Potentiometer |
| Laser class | 1 |
| Material | Plastic polymer |
| Measuring range | 0.05 - 12 m |
| Switching frequency | 1 kHz |
| Series | |
| Output | NPN (NO) |
| Version | Polarized retroreflective |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |

S3N-PH-2-B01-N
€95,50 excl. VAT
The S3N-PH-2-B01-N is a polarized reflector photocell in a 11x31x19mm with 2m fixed cable. The measurement range is 0.05-12m at a switching frequency of 1 kHz. The following outputs are available: NPN, NO
In stock

