| Connection | 2 m. fixed cable |
|---|---|
| Housing | 11x31x19mm |
| Sealing class | |
| Features | Potentiometer, Visible red LED |
| Material | Plastic polymer |
| Measuring range | 300mm |
| Switching frequency | 500 Hz |
| Series | |
| Output | NPN (NO) |
| Version | Background suppression |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |

S3N-PR-2-M01-N
€92,10 excl. VAT
The S3N-PR-2-M01-N is an 11x31x19mm background suppression photocell with 2m fixed cable. The measuring range is 300mm at a switching frequency of 500 Hz. The following outputs are available: NPN, NO
In stock

