| Connection | 3.5 m fixed cable |
|---|---|
| Housing | M18 |
| Sealing class | |
| Features | Flush |
| Material | Stainless steel |
| Measuring range | 8 mm |
| Switching frequency | 300 Hz |
| Output | PNP (NO) |
| Version | Inductive |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |


AK1/AP-3A8T
€47,19 excl. VAT
approximately 6 to 8 weeksDownloads
You may also like...

BF-18-02
Mounting and configuration for Ø 20mm/M18 sensors. Complete with bolts, rings and Nüsse.



