| Connection | 4-pin M8 connector |
|---|---|
| Housing | 11x31x19mm |
| Sealing class | |
| Features | Potentiometer, Visible red LED |
| Material | Plastic polymer |
| Measuring range | 1 - 250 mm |
| Switching frequency | 1 kHz |
| Series | |
| Output | PNP (NO) |
| Version | Diffuse proximity |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |

S3N-PR-5-C01-PL
€50,70 excl. VAT
The S3N-PR-5-C01-PL is a probe photocell in an 11x31x19mm with 4-pin M8 connector. The measuring range is 1-250mm at a switching frequency of 1 kHz. The following outputs are available: PNP, NO
In stock

