| Connection | 4-pin M8 connector |
|---|---|
| Housing | 11x31x19mm |
| Sealing class | |
| Features | Potentiometer, Visible red LED |
| Material | Plastic polymer |
| Measuring range | 20 m |
| Switching frequency | 500 Hz |
| Series | |
| Output | PNP (NO) |
| Version | Through-beam |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |

S3N-PR-5-FG01-P
€99,40 excl. VAT
The S3N-PR-5-FG01-P is a Transmitter and Receiver photocell in an 11x31x19mm with 4-pin M8 connector. The measurement range is 20m at a switching frequency of 500 Hz. The following outputs are available: PNP, NO
approximately 6 to 8 weeks

