| Connection | 3 m flexible cable |
|---|---|
| Active height | 1800 mm |
| Housing | 10 x 28 mm |
| Channel spacing | 92 mm |
| Input voltage | 12 - 36 Vdc |
| Features | Time-out Blanking function |
| Length | 2000 mm |
| Material | Aluminum |
| Measuring range | 4 m |
| Response time | 40 ms |
| Series | |
| Output | NC, NO, Solid-state |
| Version | Receiver |

SGR 2-200-020-010-B1-A-06-3F
The SGR 2-200-020-010-B1-A-06-3F is a Receiver light screen with a 3 m flexible cable connection and a channel spacing of 92 mm. This light screen has an active height of 1800 mm, a profile height of 2000 mm, a response time of < 40 ms, features 20 beams/channels and a Time-out Blanking function solid state NC/NO output.


