| Connection | 3 m flexible cable |
|---|---|
| Active height | 1800 mm |
| Housing | 10 x 28 mm |
| Input voltage | 12 - 36 Vdc |
| Length | 2000 mm |
| Material | Aluminum |
| Measuring range | 4 m |
| Series | |
| Version | Transmitter |

SGT 2-200-020-010-B1-A-00-3F
The SGT 2-200-020-010-B1-A-00-3F is a Transmitter Light Screen with a 3 m flexible cable connection and a channel spacing of . This light curtain has an active height of 1800 mm, a profile height of 2000 mm, a response time of and features 20 beams/channels.


