| Connection | 0.5 m fixed cable |
|---|---|
| Series | |
| Active height | 1770 mm |
| Housing | 37.5 x 13 mm |
| Sealing class | |
| Channel spacing | 56 mm |
| Length | 2105 mm |
| Material | Aluminum |
| Measuring range | 3,5 m |
| Application | Overhead door, Speed door |
| Version | Transmitter |

SGT 210-064-A1-B-0.5F
The SGT 210-064-A1-B-0.5F is a transmitter light curtain with a 0.5 m fixed cable connection, a 37.5 x 13 mm product housing and a channel spacing of 56 mm. This light curtain has an active height of 1770 mm, a profile height of 2105 mm, a measurement range of 3.5 m and features 64 beams/channels.

