| Connection | 5-pin M12 connector |
|---|---|
| Active height | 1920 mm |
| Housing | 33 x 36 mm |
| Sealing class | |
| Channel spacing | 5 mm |
| Input voltage | 12 - 36 Vdc |
| Length | 1980 mm |
| Material | Aluminum |
| Measuring range | 10 m |
| Series | |
| Version | Transmitter |

SST 01-10-198-384-05-H-1D1-0.5-J5
The SST 01-10-198-384-05-H-1D1-0.5-J5 is a Transmitter light curtain with a 5-pin M12 connector connection, a 33 x 36 mm product enclosure and a channel spacing of 5 mm. This light curtain has an active height of 1920 mm, a profile height of 1980 mm and features 384 beams/channels.


