| Connection | 10 m. fixed cable |
|---|---|
| Housing | Ø12.7 mm snap-in |
| Sealing class | |
| Material | Plastic |
| Measuring range | 6 m |
| Switching frequency | 90 Hz |
| Series | |
| Output | PNP (NC) |
| Version | Receiver |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |


SMR 3206 S30 10
SMR 3206 S30 10 is a photoelectric receiver in Ø12.7 snap-in design housing with 10 m. fixed cable. Range 6 meters, with PNP-NC output
In stockYou may also like...

SMT 3000C S30 5
SMT 3000C S30 5 is a photoelectric transmitter in Ø12,7 snap-housing with 5 m. fixed cable. Range 6 meter




