| Connection | 5 m fixed cable |
|---|---|
| Housing | Ø12.7 mm snap-in |
| Sealing class | |
| Material | Plastic |
| Measuring range | 15 m |
| Switching frequency | 40 Hz |
| Series | |
| Output | PNP (NC) |
| Version | Receiver |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |


SMR 3215 S30 5
SMR 3215 S30 5 is a photoelectric receiver in Ø12.7 snap-in design housing with 5 m. fixed cable. Range 12 meters, with PNP-NC output
In stockYou may also like...

SMT 3000HC S30 5
SMT 3000HC S30 5 is a photoelectric transmitter in Ø12,7 snap-housing with 5 m. fixed cable. Range 15 meter




