| Connection | 3-pin M8 connector |
|---|---|
| Housing | 9.5 x 11.5 x 60 mm |
| Sealing class | |
| Material | Plastic |
| Measuring range | 6 m |
| Switching frequency | 90 Hz |
| Series | |
| Output | PNP (NO) |
| Version | Receiver |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |





SMR 3306 SG T3
SMR 3306 SG T3 is a photoelectric receiver in miniature housing with 3-pin M8-connector. Range 6 meter, PNP-NO output
In stockYou may also like...

PVC 3-wire M8 connection cable
PVC connector cable for sensors with a 3-pin M8 male connector. The connection cable features a 3-pin M8 female connector....

SMT 3000C SG T3
SMT 3000C SG T3 is a photoelectric transmitter in miniature housing with 3-pin M8-connector. Range 6 m.

PUR Connection cable 3-wire M8
PUR connection cable for sensors with a 3-pin M8 male connector. The connection cable features a 3-pin M8 female connector....
From €12,94 excl. VAT Select options This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
PUR Connection cable 3-core M8 Dragchain
PUR dragchain connection cable for sensors with a 3-pin M08 female connector. The connection cable features a 3-pin M08 female...







