| Connection | 2.5 m fixed cable |
|---|---|
| Amount of outputs | 1 |
| Housing | M18 |
| Sealing class | |
| Features | Potentiometer |
| Material | Plastic |
| Measuring range | 7 m |
| Switching frequency | 1 kHz |
| Series | |
| Output | NC, NO, PNP |
| Version | Receiver |
| Power supply | 10 - 30 Vdc |

SMR 7707 TP 2.5
Photoelectric receiver in plastic M18 housing and 2.5 meter fixed cable, up to 7 meters range, PNP (NO/NC) output. Sensitivity adjustable with potentiometer.
approximately 6 to 8 weeksDocumentation
You may also like...

H6-M18
Mounting and configuration bracket for ZM18 projection lasers. Very accurate configuration is possible with a hex key.

BF-18-04
Stainless steel mounting bracket for M18 or ø20 sensors. Mounting materials included.

BF-18-02
Mounting and configuration for Ø 20mm/M18 sensors. Complete with bolts, rings and Nüsse.


