| Connection | 5 m fixed cable |
|---|---|
| Amount of outputs | 3 |
| Housing | 50 x 50 x 17 mm |
| Sealing class | |
| Features | Potentiometer, Time delay |
| Material | Plastic |
| Measuring range | 6 m |
| Response time | 500 ms |
| Switching frequency | 10 Hz |
| Series | |
| Output | 0 - 10 V, 4 - 20 mA, NC, NO, NPN |
| Version | Time of Flight |
| Power supply | 15 - 30 Vdc |


SPTF 3015 5
The SPTF 3015 5 is a photoelectric Time-Of-Flight sensor for measurements in a rectangular polycarbonate housing with 5m. fixed cable and 6 meters range in addition to 2 x NPN switching outputs and analog 4-20 mA or 0-10 Vdc output.
approximately 6 to 8 weeksDocumentation
You may also like...

TR SP35-50 L
Stainless steel mounting bracket for the LAM 5 series and the Telco Sensors Spacepack series. Includes mounting material.




